Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Za bardzo „świętowali”... mogą trafić do więzienia

Kara od 3 miesięcy do nawet lat 5 więzienia grozi trzem młodym mieszkańcom Łomży, którzy w poniedziałek rano, wracając ze świątecznej imprezy, zniszczyli betonowe ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Piłsudskiego. Wszyscy trzej byli pijani. Jeden z nich miał aż 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zniszczenia ogrodzenia – jak podaje Izabela Białomyzy z KMP w Łomży – 12 betonowych przęseł – doszło pomiędzy godz. 4.00 a 5.00 rano w świąteczny poniedziałek. O godz. 5.20 dyżurny policji odebrał informację o zniszczeniu, a kilkanaście minut później zostali zatrzymani sprawcy dewastacji. Okazali się nimi trzej młodzi mieszkańcy Łomży. Jeden z nich miała 22, dwaj pozostali po 23 lata. Cała trójka była pijana. Badania alkomatem wykazało od 1 do 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młodzi łomżanie drugi dzień świat spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, i dopiero wieczorem, po przeprowadzeniu czynności zostali zwolnieni do domów. Ale to nie koniec sprawy. Ze zniszczenia ogrodzenia jutro mają tłumaczyć się przed prokuratorem. Grozi im kara do nawet 5 lat więzienia, bo straty jakie spowodowali są znaczne. Właściciel zniszczonego ogrodzenia wycenił je na 3,6 tys zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę