Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Obrona życia nie na wybory

Główne zdjęcie
Ks. bp Stanisław Stefanek

„Nie przypuszczam, by ktoś z polityków miał odwagę z obrony życia uczynić sztandar i iść z nim do wyborów” – mówi biskup Stanisław Stefanek. Biskup łomżyński i członek Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny komentuje w ten sposób, dla Katolickiej Agencji Informacyjnej, złożenie w zeszłym tygodniu w Sejmie projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Pod projektem nowelizacji ustawy antyaborcyjnej zebrano 480 tys. podpisów.

Za projektem ustawy stoją członkowie Fundacji „PRO – Prawo do Życia” i Fundacja Narodowego Dnia Życia, którzy mają nadzieję, że posłowie zajmą się nim jeszcze w tej kadencji parlamentu. Zdaniem bp. Stefanka, okres przedwyborczy jest trudny dla forsowania takich inicjatyw. „Mowa tu o fundamentalnych prawach naturalnych, jakim jest prawo do życia. Ono natomiast, przetłumaczone na prawo stanowione, zawsze napotyka na rozmaite przeszkody.(...)” – podkreślił hierarcha.
„Jak znam obecną polską rzeczywistość, nie przypuszczam, by ktoś miał odwagę z obrony życia uczynić sztandar i iść z nim do wyborów. To trochę pesymistyczne spojrzenie, ale tylko na elity polityczne. Politycy odkładają normy moralne do prywatnego życia, a w oficjalnych wystąpieniach unikają tych argumentów. Natomiast społeczeństwo coraz bardziej otwarcie opowiada się za życiem” – podsumował bp Stefanek.

Cały wywiad z ks. bp. Stanisławem Stefankiem w serwisie: ekai.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę