Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Policjanci ostrzegają przed... złodziejami

Trwa „gorący” przedświąteczny tydzień. Niestety okres ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze i rabusie. Policjanci radzą aby szczególna ostrożność zachować w miejscach zatłoczonych, takich jak dworce, przystanki, sklepy czy targowiska. Najbardziej narażeni na kradzież jesteśmy w momencie, gdy jesteśmy czymś zajęci np. płaceniem za zakupiony towar czy wchodząc do autobusu.

Aby nie stać się ofiarą kieszonkowca, w miejscach niebezpiecznych policjanci radzą  zachować kilka zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze zawsze należy trzymać swoją torebkę z przodu, zamknięciem do siebie, a mężczyźni nie powinni trzymać portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni. Jeśli masz większą ilość  pieniędzy unikaj zatłoczonych pojazdów, a poza tym pieniądze nie powinny znajdować się w jednym miejscu – lepiej rozdzielić je i umieść w różnych miejscach. Klucze do mieszkania należy nosić w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść mieszkanie zanim zdążysz zareagować. Wśród dobrych rad policji jest także ta dotycząca  mierzenia ubrań, pakowania zakupów i płacenia – w takiej sytuacji nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę, bo złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment aby ją zabrać. Należy także zwracać uwagę na „sztuczny tłok” i grupę zazwyczaj młodych ludzi z reklamówkami lub odzieżą przewieszoną przez rękę, służy to maskowaniu momentu penetracji, być może właśnie twoich kieszeni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę