Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

W Stawiskach napadli łomżanie

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Policjanci z Kolna zatrzymali mężczyzn, którzy dwa tygodnie temu w Stawiskach napadli na kobietę i zabrali jej około 26 tysięcy złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Łomży, w wieku 23 i 24 lata. Jeden z nich, decyzją sądu, już trafił do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w czwartek 31 marca około godz. 10.00 w miejscowości Stawiski. Do idącej kobiety podbiegł nieznany mężczyzna, który zaatakował ją używając gazu łzawiącego. Następnie napastnik wyrwał jej torbę, w której było ponad 26 tysięcy złotych. Mężczyzna wsiadł do czekającego na niego samochodu i odjechał w kierunku Przytuł. Jak podaje aspirant Joanna Makarewicz z KPP w Kolnie policjanci zawiadomieni o napadzie natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Przez cały czas funkcjonariusze nieustannie pracowali nad ich ustaleniem. W czwartek, po bardzo intensywnych i wytężonych poszukiwaniach, działania przyniosły skutek. Zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców Łomży, w wieku 23 i 24 lata, podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Wczoraj kryminalni doprowadzili ich do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut rozboju i orzeczono środki zapobiegawcze. W stosunku do jednego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, natomiast w stosunku do drugiego prokurator zastosował środek w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.
Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę