Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

W niespełna trzy lata zbudują nam sieć

Główne zdjęcie
W piątek w Urzędzie Marszałkowski w Białymstoku marszałek Jarosław Dworzański, członek zarządu Jacek Piorunek i prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak podpisali umowę na realizację w województwie projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”. (fot. wrotapodlasia.pl)

Nieco ponad ćwierć miliarda złotych będzie kosztowała budowa sieci szerokopasmowego internetu w województwie podlaskim. Projekt jest dofinansowany z UE z Programu Rozwój Polski Wschodniej, a za te pieniądze w regionie ma powstać niemal 2 tys. km sieci światłowodowej oraz 178 tzw. punktów dystrybucyjnych dzięki czemu do 2014 roku 90 proc. mieszkańców województwa oraz wszystkie instytucje publiczne będą miały dostęp do szerokopasmowego internetu.

- To jeden z najważniejszych projektów nie tylko dla Podlasia, ale i całej Polski. Dla nas ważnny jest również ten aspekt, że projekt przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, do rozwoju innowacyjności - powiedziała Bożena Lublinska-Kasprzak prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. - Podlaskie jest ostatnim z pięciu regionów objętych programem Rozwój Polski Wschodniej, które podpisały umowę na szerokopasmowy internet.
Podpisanie przez Województwo Podlaskie umowy o dofinansowanie projektu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości jest wstępnym krokiem w rozpoczęciu realizacji przedsięwzięcia. Po otrzymaniu akceptacji Komisji Europejskiej rozpocznie się realizacja projektu. Aktualnie negocjacje z Komisją w tej sprawie prowadzi Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które także zorganizowało konsultacje społeczne nt. lokalizacji lokalnych punktów dystrybucyjnych, by nie kolidowały z planowanymi w regionach inwestycjami.
Z ponad 252,3 mln zł, zapisanych a realizację projektu w województwie podlaskim największą część 197,6 mln zł stanowi dotacja z UE, 10,4 mln zł to wkład własny samorządu województwa podlaskiego, a pozostałe środki to dotacja z budżetu państwa.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę