Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

W Przytułach szykują się na wybory

Piątek to ostatni dzień w którym kandydaci na wójta Przytuł mogą legalnie prowadzić kampanię wyborczą. W najbliższa niedzielę nieco ponad 1814 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy ponownie będzie wybierało wójta, bo wybrany w listopadzie 26-letni Rafał Demby, po kilku tygodniach kierowania gminą, zrezygnował z urzędu.

- Spodziewany się wysokiej frekwencji i raczej tego, że w pierwszej turze wyborów nie uda się wyłonić nowego wójta – mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. - Dwa tygodnie temu w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Przytuł frekwencja wyniosła 64%, więc pewnie i teraz tak będzie tym bardziej, że jest wielu kandydatów dobrze znanych mieszkańcom gminy.
O zwolniony fotel wójta walczy sześciu kandydatów: Damian Kobryński, Adam Lech Korytkowski, Stanisław Michałowski, Krzysztof Jan Polkowski,  Kazimierz Ramotowski i Dominik Zapert.
Trzy wyznaczone na terenie gminy lokale wyborcze w szkołach podstawowych w Przytułach, Wagach i Wilamowie będą czynne w godzinach 8.00 - 22.00. Aby wygrać wybory w pierwszej turze jeden z kandydatów musiałby zebrać ponad 50% oddanych ważnych głosów. Przy tylu kontrkandydatach jest to raczej mało prawdopodobne... jeśli doszłoby do drugiej tury wyborczej odbyła by się ona 1 maja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę