Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Niedziela Męki i Śmierci Pana Jezusa

Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczodruchach w gminie i parafii Kołaki Kościelne ma zaledwie 33 uczniów i jest prowadzona przez Stowarzyszenie Edukator z Łomży. Jej uczniowie, z pomocą absolwentów tej małej, wiejskiej szkoły przygotowali Misterium Męki Pańskiej... w ich wykonaniu, w ich wyobrażeniach i odczuciach. W najbliższą niedzielę zaprezentują je w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Pasja w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Szczodruchach zostanie zaprezentowana w  kościele parafialnym w czasie niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00.
- Pasja i entuzjazm tych dzieciaków oraz pań nauczycielek z jaką podchodzą do tego przedsięwzięcia naprawdę warte są uwagi – mówi Zbigniew Zalewski, który przedstawienie w ich wykonaniu widział w kościele w Zambrowie.

Zbliżająca się niedziela to dzień w którym rozważamy misterium cierpienia, którego dokonał Jezus. Powszechnie nazywana jest Niedzielą Palmową, a wierni idący do świątyń niosą ze sobą wielkanocne palmy – które nawiązują do liści palmowych rzucanych przez tłum pod nogi Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy. Księża z parafii pw. Krzyża Świętego zachęcają wszystkich parafian, aby w rodzinach kultywować zwyczaj sporządzania, błogosławienia i święcenia palm.
- Dziś bez trudu można zakupić palmy gotowe, jednak zachęcamy rodziców, aby w sobotę przed Niedzielą Palmową poświęcili nieco czasu i przygotowali rodzinną palmę razem z dziećmi. Może to być wspaniały sposób pożytecznego i pogłębiającego wiedzę religijną spędzenia czasu – czytamy na stronie internetowej parafii.    

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas bezpośrednio poprzedzający Święta Wielkanocne - należy do najważniejszych momentów całego roku liturgicznego. Wieńczy okres Wielkiego Postu, a jednocześnie wprowadza nas w samo centrum obchodów chrześcijańskiej liturgii, w Triduum Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę