Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Za doradzanie prezydentowi Czerniawskiemu płaciliśmy po blisko 19 tys zł miesięcznie

Główne zdjęcie
Prezydent Mieczysław Czerniawski

Na pensje prezydenckich doradców, przez pierwsze trzy miesiące roku, wydaliśmy ponad 56 tysięcy złotych. Dziś ratusz, po naszej wcześniejszej publikacji, upublicznił te dane. Najwięcej na doradzaniu – ponad 22 tys zł. - zarobił były prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, którego Prezydent Mieczysław Czerniawski już zwolnił.

W środę po południu, w niespełna trzy godziny po publikacji na 4lomza.pl artykułu pt. „Tajne koszty doradzania prezydentowi”, otrzymaliśmy z biura prasowego ratusza dane dotyczącego tego ile w pierwszy kwartale roku kosztowali nas – mieszkańców Łomży – zatrudnieni przez prezydenta Czerniawskiego doradcy.

Oto cała treść e-maila, który otrzymaliśmy:
Pobory za I kwartał: Asystent - 9 tys. zł, obaj aktualnie pracujący doradcy zarobili w I kwartale (brutto) 25.258,19 zł, Jerzy Brzeziński 22.043,48.
Biuro Prasowe


Przypomnijmy podczas sesji 2 lutego odpowiadając na zapytanie radnych, dotyczące  wynagrodzenia doradców, prezydent Czerniawski – jak czytamy w protokole z sesji - „wyjaśnił, że Pan Brzeziński otrzymał najwyższe, jakie mógł dać. Pan Maciej Wałkuski otrzymuje w granicach 4 tys. zł. Pan Babiel trochę niżej, ale też w takich granicach. Pan Wawrzyniec Kłosiński posiada najniższe, ale jest to w granicach 3 tys. zł. Podkreślił, że podał wynagrodzenie brutto.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę