Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Niepełnosprawni z Łomży i regionu ponownie zatańczą na scenie w Tours

W ubiegłym roku przygotowali spektakl taneczny „Król słońce”, w tym roku ma zostać przygotowany spektakl taneczny do muzyki filmowej „Gorączka Sobotniej Nocy”. Rozpoczyna się nabór osób niepełnosprawne ruchowo do udziału w międzynarodowym projekcie MODE H 2011. Celem projektu jest integracja osób pełnosprawnych z osobami niepełnosprawnymi ruchowo poprzez sztukę. W spektaklu niepełnosprawni będą występować wspólnie z członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”.

W projekcie weźmie udział 8 krajów m.in. Hiszpania, Belgia, Francja, Litwa, Łotwa, Włochy, Rumunia i Polska – reprezentowana przez Starostwo Powiatowe w Łomży. Osoby niepełnosprawne ruchowo zgłaszające się do projektu będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych pracowników Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, których celem jest przygotowanie spektaklu tanecznego do muzyki filmowej „Gorączka Sobotniej Nocy” (Saturday Night Fever).To właśnie on ma zostać pokazany w finale międzynarodowego projektu, który odbędzie się w listopadzie 2011 roku w miejscowości Tours we Francji.
Do udziału poszukiwane są osoby niepełnosprawne ruchowo, w szczególności te poruszające się na wózkach inwalidzkich. Jak zapewniają organizatorzy wdział w projekcie daje szansę na poznanie pełnosprawnych i niepełnosprawnych osób z innych krajów, wymianę własnych doświadczeń z innymi uczestnikami projektu, rozwój społeczny i kulturalny, poznanie kultury francuskiej, obyczajów i zabytków oraz bezpłatny 5-dniowy pobyt w Tours we Francji podczas międzynarodowego festiwalu MODE H 2011.

Zainteresowane osoby niepełnosprawne powinny zgłosić chęć udziału w projekcie do końca kwietnia 2011, telefonicznie lub osobiście w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, (ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9, tel: 862190111 lub 505506421 z panią Agnieszką Żemek) lub w Starostwa Powiatowego w Łomży (ul. Szosa Zambrowska 1/27,  pokój 323. tel: 862156914 pani Natalia Nadolna).

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę