Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Nakrętek na fotelik dla Maciusia już wystarczy, ale są inni potrzebujący...

Główne zdjęcie
Maciuś Kowalewski

- Pod koniec kwietnia na swoje drugie urodzinki Maciuś otrzyma wymarzony fotelik – mówi Ewa Kowalewska, mama Maciusia. Fotelik - pionizor, to profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny dla chłopca u którego zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym. Fotelik zostanie zakupiony za nakrętki, w których zbiórkę zaangażował się nie tylko niemal cała Łomża, ale także mieszkańcy regionu, a nawet miast oddalonych o setki kilometrów - Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Maciusia dobiegła końca. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało się uzbierać 6 ton nakrętek – mówi mama Maciusia dziękując wszystkim, którzy włączyli się w ich zbiórkę.

Maciuś z mamą przez okno obserwował jak na ciężarówkę ładowane były uzbierane nakrętki
Maciuś z mamą przez okno obserwował jak na ciężarówkę ładowane były uzbierane nakrętki

Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Maciusia z Łomży rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Początkowo planowano, że uda się uzbierać niezbędną ilość nakrętek za które będzie można kupić profesjonalny fotelik jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Niestety mimo życzliwości setek jeśli nie tysięcy osób zbierających nakrętki i to nie tylko z Łomży ale także m.in. z Suwałk, Grajewa, Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku a nawet w Nowego Miasta nad Pilicą i  Gdańska okazało się, że trzeba było zbierać je dłużej. Teraz się udało. Jak poinformowała nas Ewa Kowalewska, mama Maciusia, akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Maciusia z dniem 10 kwietnia dobiegła końca. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało się uzbierać 6 ton nakrętek, które zostaną wymienione na zakup fotelika – pionizatora.
- Chcielibyśmy podziękować Wszystkim osobom którzy włączyli się w zbiórkę, oraz zachęcić do dalszego zbierania by pomóc innym podopiecznym  Społeczno - Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym  „Edukator” - mówi zadowolona mama.
Ten fotelik, to profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny na który czekał Maciuś. Producent urządzeni już zdjął wszystkie niezbędne wymiary.
- Produkcja takiego fotelika trwa około czterech tygodni. Pan obiecał, że Maciuś otrzyma go pod koniec kwietnia, na drugie urodziny – mówi Ewa Kowalewska.   
Właśnie dzięki intensywnej rehabilitacji malec rozwija się najszybciej jak tylko może. Choć w stosunku do rówieśników został daleko z tyłu, to rodzice i opiekujący się chłopcem lekarze i rehabilitanci wierzą, że uzyska sprawność ruchową pozwalającą normalnie żyć. Niestety koszty tej rehabilitacji w dalszym ciągu są ogromne. Dlatego rodzice Maciusia proszą o przekazanie na jego rzecz 1% podatku podczas rozliczania się z fiskusem. Aby to zrobić wystarczy wpisać  w zeznaniu podatkowym Numer Krajowego Rejestru Sądowego:  KRS 0000037904, oraz w rubryce „informacje uzupełniające” imię i nazwisko malca wraz ze specjalnym numerem - Maciej Kowalewski 9996.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę