Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ryngraf

To oczywisty dla wielu Polaków obraz z dzieciństwa: nad łóżkiem na dywaniku Rodzice zawieszają mały ryngraf - pamiątkę  z Częstochowy. Dla kogoś wychowanego w tym duchu, pielęgnowanie przy sobie takiego znaku jest naturalną częścią pamięci rodzinnej. Tak powinno być rozumiane kontynuowane tej łączności, poprzez znak przez następne pokolenia. Ryngraf - fenomen z czasów rycerskich, łącznik z tradycją staropolską, zakorzeniony w polskości symbol trwania, znany z wielu odmian. Przedstawiony na zdjęciu jest  najnowszym nabytkiem Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Przywędrował w ekwipunku żołnierza Andersa, walczącego pod Monte Cassino rodaka, który powrócił ze Stanów Zjednoczonych do rodzinnej Łomży. Na bliższą prezentację przyjdzie czas, zwróćmy tymczasem uwagę na ręczną robotę - wyjątkowość tego egzemplarza z czasów II Wojny Światowej. Srebrny orzeł na pozłacanym kartuszu nosi na piersiach wizerunek Matki Boskiej Ostrobramskiej.  Ślady czasu wskazują na długą drogę powrotu do Polski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę