Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chcą mieć monopolowy...

Uchwalenie przez Radę Miasta dwukrotnego zwiększenia liczby sklepów w których w Łomży mogą być sprzedawane mocne alkohole wywołało niemal szturm właścicieli sklepów na ratusz. Możliwość sprzedaży alkoholu to dodatkowe zyski, dlatego wielu z nich już wysłało swoje wnioski o przyznanie im koncesji. Ratusz zapowiada, że wnioski te będą odsyłane do adresatów bo uchwała jeszcze nawet nie weszła w życie. Podaje też, że aktualnie w urzędzie znajduje się 17 niezakończonych spraw w przedmiocie wydania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Przypomnijmy 30 marca radni Łomży zwiększyli z 25 do 50 limit miejsc w których można  sprzedawać napoje alkoholowe zawierające powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży czyli dla sklepów. Decyzja ta wywołała tak duże zainteresowanie przedsiębiorców, że w BIP UM Łomża opublikowano nawet specjalną informację wyjaśniającą tę kwestię. Jak czytamy w niej „uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Zgodnie z postanowieniami zawartymi w załączniku nr 3 do uchwały nr 14/III/10 Rady Miejskiej Łomży z dnia 28 grudnia 2010 roku Prezydent Miasta Łomża podaje do publicznej wiadomości (na stronie www.lomza.pl oraz na tablicy ogłoszeń UM ) informację o wolnych punktach oraz określa terminy składania wniosków. (…) Wobec powyższego, podanie informacji o wolnych punktach uzależnione jest od daty wejścia w życie uchwały zmieniającej liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych w ramach limitu. Wnioski składane w innych terminach będą zwracane do adresata.”

Dodajmy, że na razie jednak uchwała Rady Miasta z 30 marca w sprawie zwiększenia liczby sklepów z alkoholem w mieście nie została jeszcze opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę