Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

I Rajd Polskich Kobiet pojedzie przez Łomżę

35 załóg, wyłącznie kobiecych, weźmie udział w Rajdzie Polskim Kobiet. Panie pojadą samochodami terenowymi z Warszawy do Białegostoku, a w okolicach Łomży zaplanowano drugi odcinek specjalny Rajdu. Organizator Rajdu Polski Kobiet jest Fundacja Teraz Kobieta, a celem imprezy imprezy jest przypomnienie o profilaktyce nowotworowej. Przez cały dzień w Centrum Łomży będzie stał mammobus i ambulans do poboru krwi. Wszystkie kobiety chętne do przeprowadzenia badań – będą je mogły zrobić nieodpłatnie.

Rajd Polski Kobiet odbędzie się w weekend 17 - 19 czerwca. Działaczki Fundacja Teraz Kobieta postanowiły postanowiły w ten niekonwencjonalny sposób promować badanie, bo okazuje się, że standardowe akcje promujące profilaktykę nowotworową i informujące o ryzyku często odnoszą odwrotny skutek i odstraszają kobiety, które „wolą nie wiedzieć”.
Rajd rozpocznie się w Warszawie i prowadzić będzie przez Wyszków, Łomżę, Tykocin do Białegostoku. W czasie trwania imprezy w Warszawie, Łomży i Białymstoku dostępne będą ambulanse do poboru i badania krwi, w których kobiety będą mogły bezpłatnie przeprowadzić badania w kierunku chorób nowotworych, a także mammobusy umożliwiające bezpłatne badanie piersi.
Do Łomży uczestniczki dojadą w sobotę 18 czerwca około godz. 12.30. W okolicach miasta odbędzie się drugi odcinek specjalny Rajdu. Jednocześnie będzie także czas na odpoczynek, lunch, zdobywanie punktów w organizowanych imprezach sportowo-rozrywkowych, mycie samochodów, sesja zdjęciowa i wywiady... Wyjazd do Kiermus koło Tykocina planowany jest na godz. 17.00

Swój udział w I Rajdzie Polskich Kobiet zapowiedziało wiele znanych osób m.in. Agnieszka Maciąg, Jolanta Fajkowska, Iwona Guzowska, Anna Dereszowska, Agata Młynarska i Dorota Kamińska. Twarzami Rajdu zostali zaś Martyna Wojciechowska i Jarek Kazberuk, którzy jako zespół ukończyli w 2002 roku ekstremalny rajd Paryż-Dakar.

więcej: rajd-polski-kobiet.pl

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę