Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Zbudują nam internet...

W województwie podlaskim ponad 40% społeczeństwa nie ma możliwości dostępu do internetu. W połowie 2010 r., dostęp do usług szerokopasmowych (tj. 2 Mbit/s lub więcej) w pięciu województwach Polski Wschodniej osiągnął poziom niespełna 14%. Lepsza sytuacja jest tylko na większych obszarach miejskich, gdzie szerokopasmowy dostęp do internetu jest świadczony przez operatorów telewizji kablowej. Teraz ma się to zmienić. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na budowę sieci szerokopasmowego internetu w Polsce Wschodniej wyda ponad 300 mln euro. Jest to największy projekt telekomunikacyjny w Europie finansowany ze środków unijnych.

Jak ocenia MRR rozwój dostępu szerokopasmowego w Polsce Wschodniej napotyka dwa kluczowe problemy: pierwszym jest brak infrastruktury do dostarczania usług wymaganych przez władze publiczne oraz obywateli; a drugi związany jest z brakiem wystarczającej konkurencji czego
rezultatem są wysokie ceny lub brak odpowiednich usług. Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej ma to zmienić. Projekt zakłada budowę światłowodowej infrastruktury szkieletowej i dystrybucyjnej w województwach: świętokrzyskim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim oraz warmińsko-mazurskim. Z sieci będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy telekomunikacyjni na równych, konkurencyjnych i niedyskryminujących zasadach. I właśnie dziś rozpoczynają się konsultacje tego projektu. Jak podaje Ministerstwo celem konsultacji jest prawidłowe zidentyfikowanie obszarów interwencji w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej oraz zapewnienie przejrzystości udzielania pomocy publicznej. Konsultacje, pozwolą ustalić najlepszy przebieg węzłów sieci SSPW. Swoje opinie w tej sprawie mogą zgłaszać przede wszystkim operatorzy telekomunikacyjni, ale także wszyscy zainteresowani, w terminie do 6 maja 2011 r. na adres sspw@mrr.gov.pl.
Materiały dotyczące budowy  Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej na terenie województwa podlaskiego dostępne są na www.polskawschodnia.gov.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę