Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomża już mniej zanieczyszcza środowisko

Śmieci wywożone z łomżyńskich śmietników w mniejszym stopniu niż dotychczas zanieczyszczają środowisko. To dzięki sortowni odpadów, wybudowanej w Miastkowie. Śmieci, które trafiają na to wysypisko nim znajda się w niecce, gdzie mają być zakopane, trafiają na specjalną linię, gdzie oddzielane są od nich m.in. plastikowe butelki, szkło, złom czy oraz odpadki biodegradowalne, z których wytwarzany jest kompost. W zakładzie w Miastkowie pracuje 27 osób, a 16 z nich to nowi pracownicy zatrudnieni w związku z uruchomieniem sortowni.

- 21 marca rozpoczęliśmy pracę na sortowni – Zbigniew Szewczyk, kierownik Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiana Odpadów w Miastkowie.
Budowa sortowni śmieciu rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Obok działającego do lat wysypiska śmieci powstały hala sortowni odpadów wraz ze specjalistyczną linią sortowniczą oraz całą otoczką - budynkiem zaplecza socjalno-administracyjnego, wiatami magazynowania odpadów, placami a także drogami wewnętrznymi. Tylko ta część inwestycji kosztowała ponad 8 mln zł.
- Teraz zaczynają się już ostatnie prace. Budowane są dwie kwatery i droga dojazdowa do zakładu. Wszystko ma być gotowe do połowy roku – mówi Szewczyk   

Budowa Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiana Odpadów w Miastkowie jest jednym elementów realizowanego ze wsparciem unijnym Projektu „Budowa Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin” (Jedwabne, Nowogród, gmina Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna, miasto Kolno i gmina Kolno, Stawiski, Grabowo, Mały Płock, Turośl i Szczuczyn). Cały projekt oszacowany został na 37,6 mln zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ma wynieść 17,8 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę