Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Drogowcy weszli na Aleję Legionów

W poniedziałek około godz. 10. drogowcy rozpoczęli prace na Alei Legionów na odcinku stacji paliw BP w kierunku Konarzyc. Na całym odcinku ruch odbywa się wahadłowo, ograniczono tez prędkość jazdy do 30km/h. Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza obecnie trwają prace przygotowawcze, natomiast w przyszłym tygodniu rozpoczną się już roboty rozbiórkowe nawierzchni tej jezdni.

Remont tego odcinka Alei Legionów odbywa się w ramach dużego, dofinansowanego ze środków unijnych projektu przebudowy trzech „regionalnych” ulic w Łomży: Spokojnej, Alei Legionów i Alei Piłsudskiego. Prace nad projektem rozpoczęły się już w połowie ubiegłego roku od ulicy Spokojnej. Po zimie drogowcy wracają do pracy, która objęła także Aleje Legionów.
- Remont powyższego odcinka Alei Legionów podzielony zostanie na trzy około 350 metrowe odcinki, gdzie prace na kolejnym rozpoczną się po zakończeniu prac na wcześniejszym. Za każdym razem na remontowanym odcinku ruch będzie odbywał się wahadłowo i sterowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej – podaje Łukasz Czech.
Według informacji ratusza utrudnienia w ruchu na tym odcinku mogą potrwać do końca września. Na ten rok drogowcy z Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego, lidera konsorcjum, które wygrało przetarg na wykonanie największej od lat inwestycji drogowej w Łomży, mają dużo prac. Trzeba zakończyć uli. Spokojną, także z dobudowaniem nowego odcinka łączącego ją z Przykoszarową, trzeba przebudować Aleję Legionów także na odcinku od skrzyżowania z Poznańską do skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego, oraz wyremontować całą Aleję Piłsudskiego aż do Szosy Zambrowskiej wraz z przebudową ronda Solidarności. Zgodnie z planem roboty te mają zakończyć się jesienią tego roku. Wartość kontraktu jaki miasto podpisało z PBK sięga niemal 38 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę