Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

„Wolność w sieci” - wszyscy nasi posłowie byli jej przeciwni

15. posłów z województwa podlaskiego głosowało za przyjęciem zaproponowanej przez rząd zmiany ustawy medialnej czyli „projekcie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz niektórych innych ustaw”. Zapisy ustawy wprowadzają m.in. nakaz rejestrowania w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji internetowych serwisów audiowizualnych, a w ocenie wielu ekspertów interpretacja jej zapisów pozwoli na cenzurowanie internetu.

„Niech rząd odczepi się od Internetu" – takim hasłem internauci reklamują akcję prowadzoną na portalu społecznościowym Facebook.

Igor Janke na łamach Rzeczpospolitej pisze, że to „Ustawa przeciw wolności”, a skutkami wejścia jej w życie będzie to, że część ludzi zrezygnuje z tworzenia filmików w Internecie. „Amatorskie zespoły muzyczne nie będą nagrywać swoich koncertów i umieszczać ich w sieci, bo po co im problem. Szkolne teatrzyki nie będą publikować filmowych relacji ze swoich przedstawień. A portale publicystyczne nie będą zamieszczać komentarzy wideo czy multimedialnych wywiadów.” 

Rządowy projekt skrytykowała wczoraj Krajowa Izba Gospodarcza. A jak mówi Maciej Gawroński z kancelarii Bird & Bird: – Ustawa spowoduje duże spowolnienie rynku internetowego i ograniczy wolność słowa.

Oto imienna lista posłów z województwa podlaskiego, którzy przed tygodniem głosowali „za” przyjęciem projektu ustawy, czyli „przeciw wolności słowa w sieci”. Z 15. naszych parlamentarzystów wszyscy byli „za”: Bogucki Jacek PiS, Cieślik Leszek PO, Czykwin Eugeniusz LiD, Gwiazdowski Kazimierz PiS, Jurgiel Krzysztof PiS, Kamiński Jan PSL, Kamiński Mariusz PiS, Klim Józef PO, Kołakowski Lech PiS, Matwiejuk Jarosław LiD, Raczkowski Damian PO, Tołwiński Krzysztof PiS, Tyszkiewicz Robert PO, Zieliński Jarosław PiS, Żalek Jacek PO.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę