Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Uważaj przy zakupach w wiejskich sklepach

Niewłaściwe oznaczanie produktów cenami, stosowanie wag z nieaktualnymi legalizacjami i oferowanie do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia – to podstawowe nieprawidłowości jakie ujawniają kontrolerzy Inspekcji Handlowej w wiejskich sklepach. Ostatnio inspektorzy skontrolowali kilkadziesiąt typu placówek w województwie i aż w 80% z nich znaleźli uchybienia.

Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku skontrolowano w sumie 39 sklepów m.in. w Śniadowie, Kaczynku, Truszkach i Szumowie. Nieprawidłowości ujawniono w 31 z nich. Przełożyło się to na 31 mandatów karnych i wydanie 21 żądań usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości dotyczących cen.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę