Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Piraci drogowi płaczą i płacą...

Ponad 615 tysięcy złotych musieli zapłacić piraci drogowi, którzy „wpadki” na czarnego Opla Vectry łomżyńskiej drogówki. To nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem, a wymieniona suma, to kwota na jaką opiewają wszystkie wystawione mandaty przez policjantów poruszający się tym samochodem. W tym roku piraci będą mieli jeszcze trudniej. Od kilku dni policjanci z Łomży mają do dyspozycji jeszcze jedne radiowóz videorejestratorem. Tym razem to oznakowana Alfa Romeo 159. Jej „nowością” jest także możliwość pomiaru prędkości pojazdów zbliżających się i oddalających podczas postoju.

Jak podaje podkomisarz Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, w ubiegłym roku policjanci poruszającym się czarnym oplem ujawnili łącznie 2915 wykroczeń drogowych. W niemal 2,6 tys wypadków zakończyło się to mandatem, a ich łączna kwota sięgnęła aż 615 tysięcy 730 złotych.  Policyjny „tajny” opel porusza się przede wszystkim po głównych drogach krajowych w regionie. Jak podają policjanci wśród rekordzistów prędkości zatrzymanych przez policjantów   był także 38-latek z Ostrołęki, który w marcu ubiegłego roku z Łomży w kierunku Miastkowa jechał swoim Passatem z prędkością dochodzącą do 230 km/h. Mimo tej prędkości Volkswagen został dopędzony przez „tajny” policyjny patrol i zatrzymany, a jego kierowca za rekordowo szybką jazdę kierowca dostał 20 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu.      

Ekspresowa 61

Film dzięki KMP w ŁomżySzybki policyjny Opel, który w Łomży jest od połowy 2008 roku, teraz ma konkurenta... Nowa policyjna Alfa Romeo 159 ma być co najmniej równie szybka. Benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra daje moc 200 KM i jest zdolny rozpędzić auto do 100 km/h w nieco ponad 7 sekund, a maksymalna prędkość to 235 km/h.
- Radiowóz ten już jeździ po ulicach Łomży i drogach regionu, a jego viedeorejestrator już ma nagrania dokumentujące kolejne wykroczenia kierowców – dodaje Dąbrowski.
Dodajmy, że „łomżyńska” Alfa jest jednym ze 120 takich radiowozów zakupionych przez Komendę Główną Policji. Osiem z nich trafiło do komend w województwie podlaskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę