Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W podlaskiej PO Schetyna walczy z Tuskiem?

Ludzie z otoczenia Grzegorza Schetyny chcą przejąć funkcję szefa regionu podlaskiej PO – twierdzą informatorzy „Rzeczpospolitej”. Dzięki temu zyskaliby dodatkowy głos we władzach krajowych. Właśnie w ten sposób gazeta tłumaczy wystąpienia powiatowych kół PO domagających się zwołania nadzwyczajnego zjazdu regionalnego partii.

Przypomnijmy niemal dwa tygodnie temu koła powiatowe PO m.in. w Łomży i powiecie łomżyńskim podjęły uchwały wzywające Radę Regionu PO do zwołania Zjazdu Regionalnego partii. Zjazd miałby ocenić działania przewodniczącego Damiana Raczkowskiego, a w uzasadnieniu uchwał jest mowa o oburzeniu środowiska łomżyńskiej PO propozycją pierwszej piątki kandydatów na liście wyborczej do Sejmu w planowanych na jesień wyborach parlamentarnych. W tym samym czasie zwołania zjazdu zażądała ponad połowa powiatowych struktur PO w województwie, co wskazuje na zorganizowaną akcję. Rzeczpospolita tłumaczy, że ma to związek ze sporem jaki w partii toczą Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. Obecny szef regionalnych struktur PO Damian Raczkowski należy do stronników Tuska, a były szef Robert Tyszkiewicz uchodzi za współpracownika Schetyny. Podczas zjazdu ma paść wniosek o odwołanie Raczkowskiego.
Gazeta podkreśla, że funkcja lidera regionu jest ważna, bo zasiada on w Zarządzie Krajowym PO i rozdziela miejsca na liście wyborczej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę