Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Bilety elektroniczne w łomżyńskich „czerwoniakach”

Mniej więcej w połowie roku pasażerowie komunikacji miejskiej w Łomży będą mogli korzystać z Łomżyńskiej Karty Miejskiej czyli z biletu elektronicznego. To swoista portmonetka dzięki której nie trzeba będzie kupować papierowych biletów, a na spersonalizowanej, czyli przypisanej do konkretnej osoby karcie, zapisane będą pieniądze, które będzie można wydać na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Na karcie tej będą zapisane także ewentualne ulgi przysługujące pasażerom, a po wykorzystaniu puli środków kartę będzie można doładować.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kilka dni temu ogłosiło przetarg na dostarczenie zainstalowanie i wdrożenie systemu biletu elektronicznego. Podstawowy zakres prac obejmuje poza dostawą zainstalowaniem i uruchomieniem oprogramowania zarządzającego systemem biletu elektronicznego, także dostarczenie i uruchomienie jednego stanowiska personalizacji kart, dwóch stanowisk sprzedaży i doładowania kart, oraz 15 tysięcy kart bezstykowych. To właśnie za ich pomocą pasażerowie MPK mają płacić za przejazdy.
Bilet elektroniczny w łomżyńskich „czerwoniakach” wdrożony będzie w ramach realizacji dużego projektu realizowanego z dofinansowaniem unijnym. Jego podstawowym elementem jest zakup 22 nowych autobusów komunikacji miejskiej. Przetarg na te część zadania wygrała Scania, a jej autobusy mają w Łomży pojawić się już w kwietniu.
Bilet elektroniczny będzie trochę później. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem jego zwycięzca będzie miał cztery miesiące, od daty podpisania umowy, na dostawę i wdrożenia całego systemu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę