Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Czerniawski powiedział ile płaci prawie wszystkim doradcom

Gdy na początku stycznia oficjalnie poinformowano o zatrudnieniu przez nowego prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego czterech doradców ratusz nie odpowiadał na pytania o koszta związane z utrzymaniem prezydenckich doradców i asystentów. Jak wówczas zapowiadano ta informacja ma być ujawniona dopiero pod koniec pierwszego kwartału. Okazuje się, że przynajmniej część tej skrywanej wiedzy na początku lutego poznali radni Łomży. W odpowiedziach na interpelacje prezydent Czerniawski wyjawił ile zarabia trzech z czterech jego doradców.

Oto fragment protokół nr V/11 z obrad V zwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży, które odbyły się dnia 2 lutego 2011 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży:
„Odpowiadając na zapytanie dotyczące wynagrodzenia wyjaśnił, że Pan Brzeziński otrzymał najwyższe, jakie mógł dać. Pan Maciej Wałkuski otrzymuje w granicach 4 tys. zł. Pan Babiel trochę niżej, ale też w takich granicach. Pan Wawrzyniec Kłosiński posiada najniższe, ale jest to w granicach 3 tys. zł. Podkreślił, że podał wynagrodzenie brutto.”

Dodajmy, że jeszcze pod koniec grudnia, gdy tylko potwierdzona została informacja o zamiarze powołania na jednego z zastępców byłego prezydenta miasta  Mieczysław Czerniawski Polskiemu Radiu Białystok mówił, że „pensja Jerzego Brzezińskiego nie przekroczy 50 proc. jego prezydenckiego wynagrodzenia”. Wynosiło ono ponad 12 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę