Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Czerniawski powiedział ile płaci prawie wszystkim doradcom

Gdy na początku stycznia oficjalnie poinformowano o zatrudnieniu przez nowego prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego czterech doradców ratusz nie odpowiadał na pytania o koszta związane z utrzymaniem prezydenckich doradców i asystentów. Jak wówczas zapowiadano ta informacja ma być ujawniona dopiero pod koniec pierwszego kwartału. Okazuje się, że przynajmniej część tej skrywanej wiedzy na początku lutego poznali radni Łomży. W odpowiedziach na interpelacje prezydent Czerniawski wyjawił ile zarabia trzech z czterech jego doradców.

Oto fragment protokół nr V/11 z obrad V zwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży, które odbyły się dnia 2 lutego 2011 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży:
„Odpowiadając na zapytanie dotyczące wynagrodzenia wyjaśnił, że Pan Brzeziński otrzymał najwyższe, jakie mógł dać. Pan Maciej Wałkuski otrzymuje w granicach 4 tys. zł. Pan Babiel trochę niżej, ale też w takich granicach. Pan Wawrzyniec Kłosiński posiada najniższe, ale jest to w granicach 3 tys. zł. Podkreślił, że podał wynagrodzenie brutto.”

Dodajmy, że jeszcze pod koniec grudnia, gdy tylko potwierdzona została informacja o zamiarze powołania na jednego z zastępców byłego prezydenta miasta  Mieczysław Czerniawski Polskiemu Radiu Białystok mówił, że „pensja Jerzego Brzezińskiego nie przekroczy 50 proc. jego prezydenckiego wynagrodzenia”. Wynosiło ono ponad 12 tys zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę