Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Radni Łomży do Wojewody Podlaskiego: niech Pan wycofa wniosek z MEN

Rada Miasta Łomża apeluje do Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno wycofanie wysłanego kilka dni temu do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosku o ustanowienie siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku. ROJE zgodnie z ministerialnymi założeniami zmian w prawie oświatowym dotyczącym systemu oceniania jakości edukacji mają zostać powołane w każdym województwie przy czym „osiem z nich powstanie na bazie istniejących obecnie okręgowych komisji egzaminacyjnych z włączonymi w ich struktury pracownikami kuratoriów oświaty(...)”. To oznaczałoby, że ROJE w województwie podlaskim siedzibę główną miałoby nie w stolicy województwa a w Łomży czemu sprzeciwia się wojewoda Maciej Żywno. Jak czytamy w przyjętym wczoraj wieczorem stanowisku „Rada Miejska w Łomży wyraża głębokie zaniepokojenie działaniami zmierzającymi do likwidacji OKE w Łomży i przeniesienia jej siedziby do Białegostoku.”

Inicjatorem podjęcia stanowiska był Janusz Mieczkowski, przewodniczący klubu radnych PiS i jednocześnie przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury RM. Radni podkreślają w tym stanowisku, że „ewentualna realizacja zamierzenia obniży status Łomży oraz pogłębi istniejące wysokie bezrobocie. Ucierpi przy tym prestiż Łomży” Pisza także, że 'wysłany kilka dni temu do MEN wniosek Wojewody Podlaskiego o przeniesienie instytucji zajmującej się egzaminami zewnętrznymi do Białegostoku wywołało konflikt na linii Łomża - Białystok i odbierany jest przez lokalną społeczność jako próba degradacji miasta. Mając na względzie powyższe Rada Miejska Łomży wyraża zdecydowany sprzeciw wobec takich działań i apeluje do Pana Wojewody o wycofanie wniosku oraz do Ministra Edukacji narodowej o zaniechanie działań zmierzających do obniżenia statusu naszego miasta.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę