Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Siódemka dla „naszej” PO nie jest szczęśliwa?

Łomżyńscy działacze Platformy Obywatelskiej domagają się zwołania nadzwyczajnego Zjazdu Regionalnego PO. Jeszce w tym tygodni miejskie struktury partii mają podpiąć odpowiednią uchwałę. Powodem ma być „analiza sytuacji w strukturach partii przed wyborami parlamentarnymi”. Maciej Borysewicz, szef łomżyńskiej PO, mówi prosto – „nie zadowala nas miejsce siódme na liście wyborczej do Sejmu”. Kilka dni temu szef regionalnej PO przedstawił pierwszą piątkę z listy którą partia ma wystawić w jesiennych wyborach do Sejmu. Nie ma na niej nikogo z Łomży. - Nam przypada dopiero miejsce siódme, bo wcześniej są jeszcze Suwałki – mówi Borysewicz.

Pierwsza piątka z listy przygotowanej przez Damiana Raczkowskiego, szefa regionalnej PO, ma wyglądać następująco: Barbara Kudrycka, Damian Raczkowski,  Robert Tyszkiewicz, Józef Klim, Daria Sapińska.
- Taka lista jest nie do przyjęcia ponieważ nie odzwierciedla regionalizmu i siły struktur powiatowych PO. Zdominował ją Białystok i ludzie przewodniczącego Raczkowskiego – mówi Borysewicz.
Aby jednak móc zwołać nadzwyczajny Zjazdu Regionu PO takich wniosków jak ten z Łomży musi być co najmniej osiem, czyli od połowy struktur powiatowych. Wówczas wnioskami zająłby się
Zarząd Regionu Platformy, który mógłby zwołać Zjazd.
Nieoficjalnie mówi się, że Łomża nie będzie jedyną i takich wniosków będzie nawet więcej niż osiem. Mają być podjęte przez poszczególne struktury powiatowe jeszcze w tym tygodniu, bo inicjatorzy przedsięwzięcia chcieliby aby Zjazd Regionalny PO odbył się jeszcze w  marcu.  Opisowo ujmowany powód zwołania Zjazdu „analiza sytuacji w strukturach partii przed wyborami parlamentarnymi” ma dotyczyć zaś faktycznie próby odwołania z funkcji szefa Damiana Raczkowskiego. Oficjalnie tego jednak nikt potwierdzić nie chce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę