Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pieniędzy nie będzie bo ul. Wojska Polskiego to nie obwodnica

Biegnąca praktycznie przez środek Łomży ulica Wojska Polskiego, będąca jednocześnie łomżyńskim odcinkiem tranzytowej „61”, jest w coraz gorszym stanie technicznym. Zdaniem specjalistów potrzebny jest jej gruntowny remont, a nie powierzchowne łatanie dziur i poprzez frezowanie nawierzchni równanie wyciskanych przez tiry kolein. Niestety remont ulicy pochłonąłby kilkadziesiąt milionów złotych, a na to pieniędzy nie ma i chyba prędko nie będzie. Ostatnio okazało się, że ulica nie może być remontowana z środków programu Rozwój Polski Wschodniej bo... biegnie przez środek miasta.

Władze miasta chciały, aby remont Wojska Polskiego znalazł się na liście projektów rezerwowych z  programu Rozwój Polski Wschodniej. Projekt dotyczący modernizacji ul. Wojska Polskiego miał być złożony w ramach ogłoszonego w grudniu 2010 roku „naboru projektów do Listy Projektów Indywidualnych PO RPW – projekty rezerwowe w ramach działania IV.1”. Nim jednak łomżyński projekt złożono zapytano czy warto.. Niestety w odpowiedzi jaka dotarła do ratusza czytamy, że „(…) Program objął wsparciem działania z zakresu budowy i modernizacji ważnych odcinków dróg wojewódzkich oraz obwodnic w ciągach dróg krajowych na obszarze Polski Wschodniej”. Oznacza to, że dofinansowaniem może zostać objęta budowa tych odcinków dróg krajowych, które pełnią rolę obwodnicy, a ul. Wojska Polskiego w Łomży obwodnicą nie jest..


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę