Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mieli odwagę pójścia za Jezusem...

Dzisiaj w kościele katolickim obchodzone jest święto Matki Boskiej Gromnicznej czyli Święto Ofiarowania Pańskiego. W kościołach święcone będą gromniczne świece, które potem wierni zaniosą do swoich domów. Święto to kończy okres bożonarodzeniowy. Dziś też Kościół Katolicki na całym świecie obchodzi XXV Dzień Życia Konsekrowanego. - To szczególna okazja do podziękowania Panu Bogu za dar, jakim dla całego Kościoła jest życie zakonne w jego różnych formach i wymiarach. To również zachęta do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dobro, którego doznaliśmy i wciąż doznajemy dzięki modlitwie i pracy osób konsekrowanych - napisali polscy biskupi w liście pasterskim na Dzień Życia Konsekrowanego, który ma być odczytywany na wszystkich dzisiejszych Mszach świętych.

Polscy biskupi w liście pt. „Odwaga pójścia za Jezusem” podkreślają piękno życia zakonnego oraz wyrażają pragnienie, aby „rodziny, parafie i wspólnoty stały się środowiskiem przyjaznym dla powstawania i rozwoju powołań zakonnych”. Przypominają m.in., iż „w chrześcijaństwie, a w życiu zakonnym tym bardziej, nie chodzi o teorie ani o zdobywanie duchowych kwalifikacji. Chodzi o Pana Jezusa. On jest celem do którego dążymy, a zarazem drogą prowadzącą do tego celu”.

Przeczytaj pełny tekst listu Episkopatu

W Diecezji Łomżyńskiej są trzy Zakony (dwa żeńskie i jeden męski), 17 Zgromadzeń Zakonnych (12 żeńskich i 5 męskich) oraz 34 Domy Zakonne (27 żeńskich i 7 męskich). W sumie na terenie diecezji żyje w nich 27 kapłanów zakonnych i 5 braci zakonnych oraz 148 sióstr zakonnych.
Zakonnikiem jest także Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek, który został wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę