Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 grudnia 2021 napisz DONOS@

Łoś na drodze...

Ważący kilkaset kilogramów łoś, który wybiega na drogę przed nadjeżdżający samochód, to niezapomniane wrażenie którego doświadcza coraz więcej kierowców jeżdżących po drogach regionu. Dziś rano w okolicach Stawisk łoś wybiegł wprost przed samochód jadący „61”. Kierowca półciężarówki z którym zderzyło się zwierzę na szczęście nie odniósł obrażeń, choć samochód został znacznie uszkodzony. Zderzenia nie przeżył łoś...

Łoś to drugie co do wielkości zwierzę w Polsce. Dorosłe samce mogą ważyć nawet ok 400 kg. Dolina Biebrzy to zaś największa ostoja łosia, w której jak się szacuje, żyje ok. 1400 osobników. Zimą łosie schodzą z bagien i najczęściej można zobaczyć je w lasach sosnowych. W tym okresie też, przekraczają drogi i mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Szczególnie niebezpieczna jest droga nr 65 na odcinku Mońki-Grajewo, gdzie corocznie dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków drogowych ze zwierzętami. Do podobnych zdarzeń dochodzi także w kilku miejscach na „61” na odcinku Grajewo - Łomża, gdzie droga krzyżuje się ze szlakami zwierząt prowadzącymi do żerowisk. Jedno z takich skrzyżowań znajduje się „w dolince”  tuż przed Stawiskami, gdzie dziś doszło do wypadku.   

Policjanci i leśnicy apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Najczęściej miejsca, gdzie zwierzęta mogą przebiegać przez jezdnię są oznakowane specjalnymi znakami ostrzegawczymi. Jednak kierowcy czujni powinni być zawsze tam, gdzie droga przebiega przez las.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę