Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Łoś na drodze...

Ważący kilkaset kilogramów łoś, który wybiega na drogę przed nadjeżdżający samochód, to niezapomniane wrażenie którego doświadcza coraz więcej kierowców jeżdżących po drogach regionu. Dziś rano w okolicach Stawisk łoś wybiegł wprost przed samochód jadący „61”. Kierowca półciężarówki z którym zderzyło się zwierzę na szczęście nie odniósł obrażeń, choć samochód został znacznie uszkodzony. Zderzenia nie przeżył łoś...

Łoś to drugie co do wielkości zwierzę w Polsce. Dorosłe samce mogą ważyć nawet ok 400 kg. Dolina Biebrzy to zaś największa ostoja łosia, w której jak się szacuje, żyje ok. 1400 osobników. Zimą łosie schodzą z bagien i najczęściej można zobaczyć je w lasach sosnowych. W tym okresie też, przekraczają drogi i mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Szczególnie niebezpieczna jest droga nr 65 na odcinku Mońki-Grajewo, gdzie corocznie dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków drogowych ze zwierzętami. Do podobnych zdarzeń dochodzi także w kilku miejscach na „61” na odcinku Grajewo - Łomża, gdzie droga krzyżuje się ze szlakami zwierząt prowadzącymi do żerowisk. Jedno z takich skrzyżowań znajduje się „w dolince”  tuż przed Stawiskami, gdzie dziś doszło do wypadku.   

Policjanci i leśnicy apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Najczęściej miejsca, gdzie zwierzęta mogą przebiegać przez jezdnię są oznakowane specjalnymi znakami ostrzegawczymi. Jednak kierowcy czujni powinni być zawsze tam, gdzie droga przebiega przez las.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę