Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Patera

Wśród pater z kolekcji muzealnej zwraca uwagę egzemplarz z II poł. XIX w. zaopatrzony w duże, fantazyjne uchwyty zwieńczone  główkami dziecięcymi. Czy zdobienia - buzie dzieci widoczne są także w płaskorzeźbie po bokach -sugerują przeznaczenie patery: raczej cukierki, słodkości niż owoce ? Wysoka na 27 cm, z głębokim talerzem o średnicy 26 cm i brzegami w formie karbowanej kryzy. Szkło białe, matowione, lecz przeźroczyste w partii kołnierza. Cztery nóżki mają kształt lwich pazurów. Ozdoba dawnych wnętrz mieszczańskich - pewnie obiekt szczególnego zainteresowania najmłodszych. Bez wątpienia z tak zdobionego naczynia wszystko bardziej smakowało.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę