Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Nepotyzm w ratuszu i... (gdzie?) - czyli o jedno zdanie za daleko?

- Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wczoraj rano byli w Urzędzie Miejskim i rozmawiali z prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim – mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA. Jak podaje rozmowa dotyczyła nepotyzmu, czyli zatrudnienia w ratuszu prezydenckiego zięcia. CBA sprawą zainteresował się po doniesieniach medialnych, a zwłaszcza materiale wyemitowanym w TVN24.

Jak podaje Dobrzyński CBA chce ustalić w jaki sposób w ratuszu został zatrudniony zięć prezydenta i czy nie została złamana ustawa. Przypomnijmy Maciej Wałkuski, prywatnie zięć Mieczysława Czerniawskiego, jest doradcą prezydenta. Ratusz podaje, że zatrudnienie było zgodne z prawem, bo bezpośrednim jego zwierzchnikiem nie jest prezydent teść, a zastępca prezydenta Beniamin Dobosz.
CBA chce wyjaśnić także coś więcej niż tylko zatrudnienie zięcia. Reporterowi programu „Prosto z Polski” TVN24 Mieczysław Czerniawski powiedział, że „zostając prezydentem miałem wiele ofert handlu zamiennego, nawet z okolicznych gmin, że pan prezydent zatrudni moją córkę, syna, a ja zatrudnię zięcia”.
- Ten wątek będzie wyjaśniany  - mówi krótko Jacek Dobrzyński.

Dodajmy, że legalność zatrudnienia Macieja Wałkuskiego jako doradcy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego sprawdzają już także prawnicy wojewody podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę