Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Długa kolejka po pieniądze dla mleczarzy

Około 3,5 tysiąca rolników zajmujących się produkcją mleka w województwie podlaskim chce pozyskać pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach programu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Każdy z nich mógł starać się nawet o 300 tys zł wsparcia. Niestety tylko co piąty – szósty pieniądze dostanie. Do podziału w tzw. „kopercie wojewódzkiej” jest ponad 93 miliony złotych, i według szacunków Agencji pieniędzy wystarczy dla około 600 rolników.

Nabór wniosków na restrukturyzację gospodarstw mlecznych prowadzony był od 3 do 17 stycznia.
Poziom dofinansowania, jaki rolnicy mogą otrzymać z ARiMR, waha się od 40% do 70% kosztów poniesionych na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych i zależy od wieku beneficjenta, położenia jego gospodarstwa oraz rodzaju przedsięwzięcia. Maksymalny, 70% zwrot kosztów poniesionych na modernizację gospodarstw rolnych, przewidziany był dla osób wspólnie składających wniosek o przyznanie pomocy na inwestycje dotyczące restrukturyzacji produkcji mleczarskiej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), obszarach NATURA 2000 oraz związanych z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej, przy czym żadna z osób wnioskujących w dniu jego złożenia nie miała ukończonego 40 roku życia.
O tym, którzy rolnicy będą mieli szanse na pieniądze zdecyduje specjalna lista rankingowa wniosków. Sporządzą ją eksperci Agencji oceniając każdy ze złożonych wniosków. Ma ona zostać przedstawiona po 40 dniach od zakończeniu naboru.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę