Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

„Radni stanęli na wysokości zadania”. Zarząd województwa wybrany głosami radnych PO, PSL i SLD?

Główne zdjęcie
Jarosław Dworzański nowy (i stary) marszałek województwa podlaskiego

Jarosław Dworzański, dotychczasowy marszałek województwa podlaskiego, został wybrany nowym marszałkiem województwa podlaskiego. Za jego wyborem, w głosowaniu tajnym, było 19 z 30 radnych województwa. Dokładnie tylu ma oficjalna koalicja PO-PSL wsparta trzema głosami radnych SLD. Przeciwko głosowało 11, czyli tylu ile liczy klub radnych PiS. Niema identyczną większością zostali wybrani także dwaj wicemarszałkowie i dwaj członkowie zarządu województwa. Wśród nich jest także pochodzący z Łomży Jacek Piorunek.

Przypomnijmy województwo podlaskie było jedynym w Polsce w którym nie było jeszcze wybranych nowych władz samorządu województwa. W grudniu podczas wyborów marszałka  przepadł wskazany przez premiera Donalda Tuska obecny wojewoda Maciej Żywno.
Dziś, już po wygranych wyborach, marszałek Dworzański dziękował radnym za to że głosowali i „stanęli na wysokości zadania”. Tym którzy go poparli dziękował za zaufanie.
- Zrobię wszystko aby tego zaufania nie zawieść – mówił, dodając że tym którzy go nie poparli „postara się pracą udowodnić, że warto było zaryzykować”.   

Marszałek Dworzański zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami koalicji PO – PSL za wicemarszałków zgłosił dwóch radnych PSL-u - Mieczysława Baszko (dotychczasowy wicemarszałek) i Walentego Koryckiego (obecnie dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży). Obaj zostali wybrani taką samą większością jak marszałek - 19 do 11. Następnie Dworzański na członków zarządu zgłosi radnych PO: Jacka Piorunka z Łomży i Cezarego Cieślukowskiego z Suwałk. W przypadku Jacka Piorunka za głosowało 19 radnych, przeciw 10, a 1 wstrzymał się od głosu. Cieślukowski został członkiem zarządu większością 20 do 10.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę