Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Zapaliło się...

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną dwóch pożarów z którymi w ostatnich godzinach walczyli strażacy. Najpierw, jeszcze we wsi Drożęcin-Lubiejewo w gminie Piątnica zapalił się i spalił drewniany strop w oborze, później – nocą – we wsi Łęk pod Wizną wybuchł pożar drewnianego domu mieszkalnego. Tym razem straty materialne są większe. Spaliła się więźba dachowa i część konstrukcji domu. Na szczęście w obu przypadkach nikt z ludzi nie ucierpiał.

Jak podaje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży zgłoszenie o pożarze w Drożęcinie wpłynęło kilkanaście minut po godz. 13. Dzięki szybkiej interwencji strażaków straty wstępnie wyceniono na ok. 10 tys zł, a wartość uratowanego mienia sięga aż pół miliona złotych.            

Do pożaru domu mieszkalnego pod Wizna strażaków wezwano o godz. 4.35 w nocy.  Na miejsce dyżurny wysłał cztery jednostki ratowniczo-gaśnicze i 18 strażaków. Niestety ogień w drewnianym budynku rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Objął cały dach i częściowo także ściany domu. Starty wstępnie wyceniono na ok. 30 tys zł. 
Zamieszkujący dom starszy mężczyzna opuścił budynek jeszcze przed przybyciem pierwszych jednostek ratunkowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę