Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Duże galerie handlowe nie w Łomży?

Od lat ciągną się procedury związane z możliwością wybudowania w Łomży dużego centrum handlowego z hipermarketami. I choć teoretycznie moglibyśmy mieć dwie takie galerie, to jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom, chyba prędko to się nie stanie. W grudniu informowaliśmy o ciągle toczącym się sądowym boju o plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczający budowę Galerii Veneda przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej. Teraz okazuje się, że także administracyjno-sądowy bój toczy się w kwestii drugiej galerii – Galerii Narew - która miałaby stanąć na Bawełnie.

W tym wypadku chodzi o wydane przez prezydenta Łomży, jeszcze w listopadzie 2009 roku, pozwolenie na budowę galerii. Jeden z mieszkańców twierdząc, że bezprawnie pominięto go udziale w prowadzonym postępowaniu, żąda wznowienia tego postępowania. I choć najpierw prezydent Łomży, odmówił uchylenia pozwolenia, a później wojewoda podlaski, do którego sprawa także trafiła uznał, że nie ma podstaw do wznowienia procesu, to jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku dopatrzył się szeregu popełnionych nieprawidłowości i przychylił się do wniosku mieszkańca Łomży. Sąd formalnie zajmował się zaskarżoną decyzją wojewody, ale uchylił zarówno ją jak i poprzedzającą jej wydanie decyzję Prezydenta Łomży odmawiającą uchylenia pozwolenia na budowę Galerii Narew. Zgodnie z orzeczeniem decyzje te nie mogą być wykonane w całości do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku.
Jeśli wyrok się uprawomocni urzędnicy z ratusza jeszcze raz będą musieli przeanalizować skargę mieszkańca Łomży, i mając na uwadze rozstrzygnięcie sądu, być może uchylić kwestionowane pozwolenie na budowę galerii.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę