Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Handlowali prawami jazdy, staną przed sądem

Tuż przed końcem roku łomżyńska prokuratura zakończyła prowadzone przez niemal dwa lata śledztwo dotyczące handlu prawami jazdy. Akt oskarżenia, którym objęto m.in. twórców systemu oszustwa: Henryka Ś. (ojciec) i Roberta Ś. (syn), z których jeden prowadził w Łomży szkołę nauki jazdy, oraz współpracującego z nimi ówczesnego pracownika Starostwa Powiatowego w Łomży Adam W, został wysłany do sądu.

Pomysł był prosty, a całe przedsięwzięcie dochodowe. Urzędnik wydawał prawa jazdy osobom, które nie miały zdanych egzaminów, lub do dowodu osobistego kandydata na kierowcę wklejano zdjęcie jednego z członków grupy i to on szedł na egzamin. Ze względów bezpieczeństwa – możliwość rozpoznania zdającego – przestępcy unikali egzaminów w Łomży wybierając inne ośrodki egzaminowania kierowców w regionie. Takie „lewe” prawo jazdy kosztowało kilka -  od trzech do nawet sześciu tysięcy złotych.
Już wcześniej ze sprawy były wyłączane wątki dotyczące osób które od szajki  „kupiły” prawa jazdy i akty oskarżenia przeciwko nim oddzielnie trafiały do sądu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę