Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Śledczy z Łomży straci immunitet?

Sąd dyscyplinarny bada, czy relacje prokuratora z Łomży Jacka Ch. z gangsterami godzą w godność urzędu prokuratora – podała „Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne informacje. Gazeta we wtorek ujawniła zeznania skruszonego przestępcy Mariusza S., ps. „Maniek”, byłego członka gangu „Generała”, które obciążają prokuratora. Miał on przyjmować łapówki od gangsterów, m.in. za załatwianie korzystnych dla nich rozstrzygnięć toczących się śledztw.

Rozpracowująca gang „Generała” Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku dwukrotnie występowała o uchylenie immunitetu prokuratora jednak sąd dyscyplinarny na to się nie zgodził. Teraz „Rzeczpospolita” ustaliła, że przed sądem dyscyplinarnym toczy się inne postępowanie w sprawie uchylenia łomżyńskiemu śledczemu immunitetu.
– Badane kwestie nie mają związku z zarzutami podnoszonymi we wnioskach gdańskiej prokuratury, bo te postępowania zostały prawomocnie umorzone – wyjaśnia gazecie Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej.
Jak napisała „Rzeczpospolita” Prokuratura Okręgowa w Łomży, w której dziś pracuje prokurator,  nic nie wie o sprawie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę