Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Żywno przegrał. Innego marszałka dziś nie wybierano

Maciej Żywno nie będzie marszałkiem województwa podlaskiego. Obecnego wojewodę podlaskiego na to stanowisko wskazywał premier Donald Tusk. I choć oficjalnie kandydaturę tę popierała cała regionalna Platforma Obywatelska, i koalicjant czyli Polskie Stronnictwo Ludowe, w tajnym głosowaniu większość radnych sejmiku nie poparła tej kandydatury. Za wyborem Macieja Żywno na marszałka głosowało tylko 9 radnych, przy 13 głosach przeciw i 7 wstrzymujących się.

Po tym głosowaniu obrady zostały przerwane. Najpierw do 13. później do ok. godz. 15.30.
Po przerwie Jacek Piorunek złożył wniosek "w porozumieniu radnych z PO, PSL, PiS i SLD" aby z porządku brad zdjąć nie tylko punkty dotyczące wyboru marszałka i wicemarszałków oraz członków zarządu ale także punkty dotyczące uchwały w sprawie zasad ustalania diet radnych sejmiku oraz powołania komisji sejmiku.

Wcześniej, na samym początku obrad, radni sejmiku podjęli uchwały w sprawie obsadzenia dwóch mandatów radnych (po Tadeuszu Truskolaskim prezydencie Białegostoku i Mieczysławie Czerniawskim prezydencie Łomży) której objęli Karol Pilecki i Marek Stanisław Minda.

Kolejna sesja sejmiku, zgodnie z zapowiedzią przewodniczącego, ma się odbyć 10 stycznia 2011 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę