Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Podzielili (kasę) Komisje

W tej kadencji samorządu w Łomży będzie pracowało osiem stałych Komisji Rady Miasta. Tak zdecydowali radni Łomży podczas dzisiejszej sesji. Powołując ósmą komisję udało im się zaspokoić potrzeby niemal wszystkich radnych z „wielkiej koalicji”: PiS - SPŁ – PO. Tylko jedna radna z tych klubów będzie „zarabiała” najniższą dietę, a reszta otrzyma wyższe uposażenia w zależności od pełnionych w Radzie, bądź jej Komisjach, funkcji. Poza układem znalazła się też trójka radnych: Hanka Gałązka, Janusz Nowakowski i Jan Bajno.

Rada gminy ze swojego grona może powoływać stałe i doraźne komisje do określonych zadań, ustalając przedmiot działania oraz skład osobowy. Zgodnie z prawem konieczne jest powołanie jednej komisji -  Komisji Rewizyjnej, a pozostałe zależą od woli i twórczości radnych. W Łomży poza Komisją Rewizyjną do tej pory działało sześć takich komisji. Dziś zdecydowano się powołać jeszcze jedną -  Komisję Sportu Rekreacji i Turystyki.

Oto komisje, ich przewodniczący i zastępcy

 1. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku - Alicja Agata Gołaszewska - Kanrad Haponik
 2. Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia - Edyta Śledziewska - Bogumiła Olbryś
 3. Komisja Edukacji, Kultury - Sławomir Janusz Mieczkowski - Waldemar Ireneusz Cieślik
 4. Komisja Sportu Rekreacji i Turystyki - Andrzej Wojtkowski - Andrzej Modzelewski
 5. Komisja Gospodarki Komunalnej - Witold Władysław Chludziński  - Henryk Piekarski
 6. Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego - Maciej Głaz - Andrzej Janusz Grzymała
 7. Komisja Finansów i Skarbu Miasta - Alicja Konopka - Zbigniew Prosiński
 8. Komisja Rewizyjna - Elżbieta Rabczyńska - Bernadeta Krynicka


Wysokość diety radnego zależy od tzw. „kwoty bazowej” i funkcji którą radny sprawuje. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Łomża z 2007 roku szeregowy radny dostaje miesięcznie 45% tej kwoty bazowej. Radny – Przewodniczący Komisji – już 65%, a jego zastępca – 50%. Najbardziej doceniani są wiceprzewodniczący Rady, którzy miesięcznie otrzymują po 75% kwoty bazowej i Przewodniczący Rady, który ma równe 100% - czyli ponad 2 tys zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę