Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Ulice białe są ...i będą co najmniej jeszcze kilka dni

Główne zdjęcie
30.11.2010r, Droga 61, okolice Marianowa

Atak zimy śniegiem i mrozem utrudnił życie kierowcom. Mimo, że śnieg przestał padać wczoraj rano ulice w Łomży i większość dróg w regionie jest biała i bardzo śliska. Drogowcy mówią że tak być musi bo jest zimno, i używanie soli do stopienia zbitej białej warstwy śnieżnego lodu na drogach nie da rezultatów. I że trzeba poczekać aż się ociepli.

Arkadiusz Kułaga Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które zajmuje się m.in odśnieżaniem ulic w mieście, mówił na antenie Radia Nadzieja że solarki wyjadą jak temperatura wzrośnie do -5 st. Celsjusza. Dodawał nie jest zadowolony  z sytuacji, która panuje na ulicach Łomży i apelował do kierowców o wyrozumiałość, ostrożności, cierpliwość i zrozumienie sytuacji.
Jedynie co można zrobić to zdaniem drogowców zgarnianie śniegu z jezdni i poboczy, aby zrobić drogi przejezdnymi i ewentualne posypywanie jezdni piaskiem w miejscach szczególnych np. Przed skrzyżowaniami lub na zakrętach, aby zwiększyć przyczepność kół samochodowych.

Tymczasem wczoraj pełna parą za odgarnianie zawłaszcza gminnych dróg wzięli się strażacy ochotnicy. Dyżurny KM PSP w Łomży informuje, że zgłoszono mu 34 takie wyjazdy. Strażacy ochotnicy  udrażniali drogi na terenie gminy Miastkowo, Piątnica, Łomża, Nowogród i Wizna.   

Niestety zima szybko nie odpuści. Dziś rano w Łomży temperatura powietrza spadła do -20 st.C. Po woli ma się delikatnie ocieplać, ale synoptycy zapowiadają tez kolejne opady śniegu. Padać ma w czwartek i w piątek to prawie przez całe dnie. W piątek ma też przyjść ocieplenie. Zgodnie z prognoza temperatura w trakcie dnia ma się zbliżyć do -1 st. C.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę