Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Oni potrzebują naszej pomocy

Od początku zimy w województwie podlaskim odnotowano już dwa zamarznięcia. Poprzedniej zimy zamarzło 20 osób. Tuż przed zapowiadanym znaczącym ochłodzeniem wojewoda, marszałek, komendanci wojewódzcy policji i straży pożarnej zaapelowali o solidarność, odpowiedzialność i wzajemną pomoc potrzebującym. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie.

Okres zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają znacznie poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.
W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim działa całodobowa bezpłatna infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego : 0 800-444-989. Dzwoniąc pod ten numer można uzyskać informację na temat placówek, w których można znaleźć nocleg, ciepły posiłek czy otrzymać odzież na terenie całego woj. podlaskiego.

W Łomży Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi noclegownię dla bezdomnych i ogrzewalnię dla bezdomnych. Obie mieszczą się w budynku przy ul. Dwornej 24 A (tel. 862162112). Noclegownia w okresie jesienno-zimowym czynna jest w godzinach 15-9, a ogrzewalnia w godz. 15-10.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę