Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Śnieg na dachach może być niebezpieczny

- Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości – przypomina Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szef MSWiA Jerzy Miller polecił wojewodom, aby we wszystkich województwach inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzali czy na dachach budynków nie zalega gruba warstwa śniegu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2 000 m² oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad tysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny – czytamy w przesłanym nam komunikacie.
Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.
Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego, informuje że Wojewoda Podlaski Maciej Żywno wzorem lat ubiegłych już 6 października br skierował do Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego prośbę o objęcie osobistym nadzorem kwestii kontroli przestrzegania właściwej eksploatacji obiektów budowlanych. Wojewoda Podlaski zwrócił się również do komendantów policji i Państwowej Straży Pożarnej z wnioskiem, aby funkcjonariusze podczas wykonywania rutynowych czynności zwracali uwagę na ewentualne zagrożenia związane z zalegającym na dachach śniegiem oraz okazywali wszelką pomoc pracownikom inspektorów budowlanych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę