Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Łotysze z podrobionymi kartami

Czterech Łotyszy, którzy za pomocą fałszywych kart płatniczych próbowali wyłudzić w jednym z miejscowych sklepów sprzęt RTV wpadło w ręce policji. Okazało się, że to nie był ich pierwszy skok. Sąd już zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Do zatrzymania doszło w czwartek w jednym z łomżyńskich sklepów ze sprzętem elektronicznym. Czterech Łotyszy w wieku od 24 do 34 lat wpadło podczas finalizowania zakupów sprzętu RTV o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyźni posługiwali się podrobionymi kartami płatniczymi między innymi w sklepach w Augustowie i Łomży. Nie wiadomo, czy te sklepy miały być ostatnimi, w których oszuści planowali wyłudzić urządzenia elektroniczne. Podczas przeszukania zaparkowanego w pobliżu sklepu ich samochodu policjanci zabezpieczyli 33 podrobione karty płatnicze, za pośrednictwem których wprowadzali i usiłowali wprowadzić w błąd obsługę sklepów. W sobotę sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Obecnie trwa ustalanie pokrzywdzonych i szacowanie dokładnej wysokości strat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę