Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Zima atakuje

Najpierw intensywne opady śniegu z zawiejami i zamieciami, a później siarczysty mróz....Synoptycy ostrzegają, że w ciągu doby może spaść u nas nawet ponad 20 cm śniegu, towarzyszący opadom silny wiatr będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne, które mogą utrudniać ruch, ale także powodować uszkodzenia drzewostanu i napowietrznych linii energetycznych. Jednocześnie spadała będzie temperatura.

Jak ostrzega Magdalena Pękala dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW dziś w ciągu dnia  nawałnica nad południową cześć województwa podlaskiego nadciągnie około 4. nad ranem. Następnie z południa na północ województwa będzie przemieszczać się strefa opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm, a lokalnie 25 cm. Jednocześnie w dzień wystąpi północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, w porywach od 60 do 75 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie ważne jest do poniedziałku do godz. 23:00 .

Tymczasem z numerycznych prognoz kilkudniowych wynika, że opady śniegu powinny zaniknąć we wtorek wczesnym rankiem. To jednak nie będzie oznaczało końca ataku zimy. Temperatura powietrza będzie dalej spadała. We wtorek w ciągu dnia w Łomży ma być około minus 11 st. Celsjusza. W środę o poranku temperatura ma się zbliżyć do minus 20 st. i taka pozostanie na kilka dni.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę