Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Idzie śnieżna nawałnica

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, a także zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które wczesnym rankiem w poniedziałek nadciągną nad region. W ciągu doby może spaść nawet do 25 cm śniegu, przy opadom będzie towarzyszył silny wiatr. Spodziewane skutki nawałnicy to nieprzejezdność dróg lokalnych, uszkodzenia drzewostanu, uszkodzenia napowietrznych linii energetycznych, szybkie tworzenie się zasp i zwiększone ryzyko wypadków drogowych.

Jak ostrzega Magdalena Pękala dyżurny synoptyk białostockiego zespołu  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW nawałnica nad południową cześć województwa podlaskiego nadciągnie około 4. nad ranem. Następnie z południa na północ województwa będzie przemieszczać się strefa opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm, a lokalnie 25 cm. Jednocześnie w dzień wystąpi północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, w porywach od 60 do 75 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie ważne jest do poniedziałku do godz. 23:00 .


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę