Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Przepraszać nie ma za co

Sąd Apelacyjny w Białymstoku Wydział I Cywilny, na skutek zażalenia, uchylił postanowienie Sądu Okręgowego w Łomży nakazujące sprostowanie informacji zawartej w połowie tytułu artykułu pt. „Muzeum (nie) skończone. Kary nie będzie... (?)”, który ukazał się na portalu internetowym www.4lomza.pl w dniu 12 listopada 2010 roku i przeproszenie wnioskodawców: Jana Chojnowskiego, Krzysztofa Choińskiego, Marcina Brunona Sroczyńskiego i Jerzego Brzezińskiego. Sąd Apelacyjny w Białymstoku jednocześnie postanowił umorzyć postępowanie w sprawie.

Przypomnijmy po publikacji artykułu „Muzeum (nie) skończone. Kary nie będzie... (?)” (przeczytaj artykuł) jeszcze tego samego dnia została powołana komisja, która 16 listopada pojawiła się w budynku muzeum. Wcześniejsze niż zapowiadał to Łukasz Czech, powołanie komisji to nie jedyne reperkusje po artykule. Do Sądu Okręgowego wpłynęły cztery wnioski przeciwko autorowi tekstu, złożone w trybie wyborczym przez  prezydenta Jerzego Brzezińskiego, jego zastępców Marcina Sroczyńskiego i Krzysztofa Choińskiego oraz ojca wykonawcy remontu Jana Chojnowskiego, którzy ponownie ubiegali się o wybór do władz samorządowych Łomży z komitetu wyborczego „Samorządowe Porozumienie Łomży”. Wnioskodawcy domagali się zakazania rozpowszechniania informacji wskazujących, że w budynku 10 listopada trwał jeszcze remont, sprostowania tej informacji, przeprosin i wpłacenia po 10 tys zł, od każdego z nich, na rzecz organizacji charytatywnych. Sąd Okręgowy w Łomży uznał, że druga połowa tytułu artykułu jest nieprawdziwa i nakazał przeproszenie za to wnioskodawców jednocześnie oddalając ich wnioski w pozostałych częściach. (zobacz: Proces wyborczy)
Po złożonym m.in. przez nas zażaleniu sprawą zajął się Sąd Apelacyjny w Białymstoku, który po rozpoznaniu w dniu 23 listopada 2010 r., na posiedzeniu niejawnym, postanowił uchylić zaskarżone postanowienie łomżyńskiego sądu i umorzyć postępowanie w sprawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę