Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Wyludnianie....

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego tylko w roku 2009 z województwa podlaskiego, gdzie żyje prawie 1,2 mln osób, do innych województw wyjechało ponad 12,5 tys. z nich. A prognozy nie pocieszają. Według tych sporządzonych przez Urząd Statystyczny w Białymstoku proces wyludniania się tego regionu będzie się pogłębiać.

„W najbliższych latach należy spodziewać się systematycznego zmniejszania się liczby ludności, przy czym tempo spadku będzie coraz większe – przytacza fragment raportu podlaskiego GUS „Nasz Dziennik”. Jego prognozy mówią, że do roku 2035 z terenów województwa podlaskiego ubędzie niemal 10 proc. populacji, czyli 117 tys. osób.
Wyjeżdżają głównie ludzie młodzi i wykształceni - co nie daje nadziei na przyszły rozwój gospodarczy województw wschodnich. Na pytanie zadawane im przez respondentów różnych firm badających opinie społeczne odpowiedź jest przeważnie ta sama: „brak perspektyw rozwoju”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę