Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Na wszystko nie starczy?

Niemal 35 mln zł ma wynieść deficyt Łomży w przyszły roku. Tak zapisano w projekcie budżetu, który przygotował ustępujący prezydent Jerzy Brzeziński. Deficyt, czyli różnica pomiędzy dochodami a wydatkami, ma zostać pokryty z zaciągniętych kredytów i pożyczek. Mimo to - jak czytamy w przedstawionym projekcie - „przyjęte wielkości nie w pełni zabezpieczają zgłoszone potrzeby ”, co oznacza że pieniędzy, na konieczne wydatki miasta i tak może zabraknąć.

Zgodnie z przedstawionym projektem dochody Łomży w przyszłym roku mają wynieść 275 mln 472 tys 534 zł, a wydatki 310 mln 393 tys 110 zł. Deficyt budżetu miasta wyniesie zatem  34 mln 920 tys 576 zł.

„Przyjęte wielkości nie w pełni zabezpieczają zgłoszone potrzeby” – czytamy w przedstawionym przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego podsumowaniu projektu budżetu. - „Ograniczone możliwości finansowe 2011 r. są uwarunkowane: spowolnieniem gospodarczym kraju co w konsekwencji wpływa na zmniejszenie wpływów udziałów gminy i powiatu w podatkach  dochodowych osób fizycznych i prawnych, spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych, stosowanie zwolnień w podatku od nieruchomości zgodnie z podjętymi uchwałami Rady Miejskiej,  co w konsekwencji nie pozwala na pełne zabezpieczenie zgłaszanych potrzeb.(...)”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę