Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl/bialystok

Proces wyborczy

Proces wyborczy przed sądem okręgowym w Łomży. Dotyczy sformułowań zawartych w artykule opublikowanym w internetowym portalu 4lomza.pl Proces o tyle nietypowy, że w wyroku sąd uznał, że autor publikacji podał prawdziwe informacje, a jednak nakazał przeprosić prezydentów Łomży za pół tytułu. Wyrok nie jest prawomocny.

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży. Drugiego listopada oficjalnie zakończył się tu remont. Redaktor portalu 4lomza.pl dziesięć dni później napisał to, co dziś również można było zobaczyć - że mimo podpisanego odbioru inwestycji prace tam trwają. Do sądu pozwali go trzej prezydenci Łomży i ojciec wykonawcy. Wszyscy kandydują z tej samej listy. W sądzie próbowali najpierw udowodnić, że remont faktycznie się zakończył. A potem, że to tylko dodatkowe prace. - Spadły ulewne deszcze i zalało prawie całe drugie piętro, które nie było objęte kontraktem z wykonawcą, jak i kilka pomieszczeń na niższych kondygnacjach – mówił Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży.

Sędzia przyznał, że artykuł w internecie przedstawił prawdziwą sytuację. - To nie budzi wątpliwości, to nie trzeba tych zdjęć, które się ukazały na portalu. Wystarczy przejść się codziennie ulicą Giełczyńską i zapytać po co te szafy wczoraj stały, co to miały zasłaniać okna, żeby przechodnie nie widzieli, co się wewnątrz dzieje – powiedział Włodzimierz Wójcicki, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży.

- Wnioskodawcy nie wskazali ani jednego miejsca w treści artykułu, w którym byłyby informacje nieprawdziwe –
mówi Cezary Zborowski, portal 4lomza.pl. A jednak sąd nakazał sprostowanie tytułu „Remont się nie skończył, kary nie będzie", choć tytuł opatrzony był znakiem zapytania. Sędzia uznał, że jego druga część w połączeniu z informacją o kandydowaniu prezydentów i ojca wykonawcy na radnych z jednej listy, może sugerować nieprawidłowości przy rozliczeniu inwestycji. Bo nie wiadomo, czy kara będzie czy nie. Odstąpił równocześnie od karania finansowego autora tekstu uznając, że dziennikarz działał w interesie społecznym.

Autor zapowiedział apelację. Proces był trzynastym w trybie wyborczym w tej kampanii w okręgu łomżyńskim.

źródło TVP Białystok
Ewa Sznejder, Obiektyw


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę