Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Mniej osób w komisjach wyborczych

Miejska Komisja Wyborcza w Łomży podjęła wczoraj uchwały o skreśleniu trzech osób ze składów obwodowych komisji wyborczych. Osoby te były spokrewnione z kandydatami na radnych ubiegającymi się o mandat w okręgach wyborczych na terenie których znajdowały się te obwody do głosowania.

MKW skreśliła Agnieszkę Kijek ze składu obwodowej komisji wyborczej nr 1 w Łomży, bo  jest wstępnym wobec Sylwii Bajkowskiej, która wyraziła zgodę na kandydowanie w Okręgu Wyborczym nr 1. Podobne uchwały dotyczą także Barbary Fabin, która była członkiem  obwodowej komisji wyborczej OKW nr 24 i Kazimierza Kępczyńskiego z OKW nr 19. Pani Fabin jest spokrewniona z Henrykiem Piekarskim, który kandyduje na radnego w Okręgu Wyborczym nr 4., a Kępczyński z Alicją Jamiołkowską-Kępczyńską, która wyraziła zgodę na kandydowanie w Okręgu Wyborczym nr 3.

Pokrewieństwo członków Obwodowych Komisji Wyborczych z kandydatami na radnych wyszło na jaw podczas szkolenia członków Komisji. Jan Leszczewski, Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży, mówił że już wcześniej – jeszcze przed losowaniem składów Komisji Obwodowych – wykreślono około 10 osób, z list zgłoszonych przez pełnomocników komitetów wyborczych, bo po nazwiskach można było wywnioskować, a później się potwierdziło, że są oni spokrewnieni z kandydatami na radnych.

Udział osoby spokrewnionej z kandydatem na radnego w obwodowej komisji wyborczej, która ma m.in. przeliczać głosy oddawane przez mieszkańców, jest niezgodna z prawem i mogłaby być podstawą nawet do unieważnienia wyborów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę