Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

W kościele będą ostrzegać przed oszustami

Osoby starsze coraz częściej padają ofiarami oszustów. Proceder nasilił się do tego stopnia, że policjanci poprosili o pomoc Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka, by ten rozesłał do parafii specjalny apel do wiernych o większą troskę o ludzi starszych i samotnych, którzy stają się coraz częściej przedmiotem oszustw dokonywanych przez osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji, bądź tzw. „fachowców” lub członków rodziny.

- Oszuści zjawiają się zwykle w najmniej odpowiednim momencie. Chcą sprawdzić instalację, pobierają opłaty za abonament telewizyjny, przynoszą zapomogi, sprzedają koce i dywany, a nawet zbierają pieniądze na budowę świątyni – czytamy w apelu, który znalazł się w najnowszym komunikacie Kurii Łomżyńskiej, rozesłanym do księży w diecezji. - W trosce o bezpieczeństwo osób starszych i samotnych nie należy wpuszczać oszustów do domu i unikać podejrzanych ofert. Pod żadnym pozorem nie można przekazywać pieniędzy lub okazywać swoje oszczędności osobom obcym – brzmi ostrzeżenie, z którym księża mają zapoznać wiernych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę