Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Kraską TIR już nie pojedzie

Dziś zmieniła się organizacja ruchu na ul. Kraska. Jak informuje ratusz wprowadzony został zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 8 ton, wyłączając pojazdy obsługujące podmioty prowadzące działalność gospodarczą przy tej ulicy. O taką zmianę okoliczni mieszkańcy zabiegali od ponad roku. Jak mówi Stefan Sutyniec, były przewodniczący Rady Osiedla nr 10, bo połączeniu Kraski z drogą Łomża – Ostrów Mazowiecka przez Konarzyce osiedlowa uliczka stała się „jak Marszałkowska”.

Szczególnie uciążliwe dla mieszkańców były tiry, których kierowcy jadąc tędy skracali sobie drogę i omijali dziurawą Aleję Legionów.
- Od 5. rano nie można było spać. Kierowcy tirów czekali tylko gdy skończy się zakaz ruchu przez miasto i jeden za drugim jechali tą małą uliczką – mówi Sutyniec, który nie ukrywa radości z tego, że „wreszcie ten koszmar się skończy”.         
Jak informuje ratusz znaki związane z zakazem wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 8 ton zostały ustawione dziś przy wlotach na ul. Kraska zarówno w Łomży, jak i w Konarzycach. To kolejna w ostatnich tygodniach zmiana w organizacji ruchu na tej uliczce. We wrześniu zostały ustawione tu znaki określające strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Przypomnijmy, że – zgodnie z zapowiedziami ratusza - ograniczania w wielkości pojazdów, które mogą uliczką przejeżdżać miały być wprowadzone po wykonaniu remontu odcinka Alei Legionów od torów kolejowych do skrzyżowania z ul. Poznańską, ale remont tego odcinka drogi opóźnia się...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę